Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że elegancka, długa suknia służy każdej kobiecie, obojętnie od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie modele sprawdzą się u różnych sylwetek.
Wydłużona suknia wygląda najlepiej na pannie o potężnym wzroście, lecz wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w parze z butkami na wysokim obcasie. Obcasy sprawiają, że wyglądamy na wyższe, poza tym również poprawiają wygląd figury – nosząc je na stopach pośladki są podniesione, a klatka piersiowa wyeksponowana, co natychmiast wyszczupla talię.
Panny o sylwetce klepsydry powinny znaleźć modeli z gorsetem, który wyeksponuje biust także talię dodatkowo wyeksponuje zgrabne ramiona. W tym wypadku doskonałym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim ogonie, czyli dopasowana w okolicy bioder oraz ud oraz rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często noszą 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce i Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi maskować szerokie biodra dodatkowo potężne uda, toteż długa suknia dla niej musi przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą i pofałdowanym dołem. Posiadając takową figurę unikaj kreacji formatu „beza”, bardziej lepsze są fasony z dołem w kształcie trapezu lub litery A, które zatuszują dół oraz zrównoważą proporcje.
Szczupła dodatkowo wysoka kolumna może sobie pozwolić na strój ze skosami dodatkowo odsłaniającą dużo ciała, ale by dodać mu krągłości, musi być wykonana z nieco grubszego oraz sztywnego materiału, który nada figurze kształt, zamiast mocno ją opasowywać. Super wyborem jest suknia błyszcząca czy wyhaftowana 3D deseniami.
Długa suknia dla kobiety o sylwetce jabłka powinna mieć -prosty lub nieco rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod biustem. W tym wypadku powinno się dodatkowo szukać sukienek z znacznym dekoltem w wzorze litery V, który wizualnie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony www.e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html

Przejdź do paska narzędzi