Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych preferencji zarówno ubrania, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg prawdomówności sprzedawców jest rozmaity, a w przypadku sporych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się okłamać – naturalna skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za sto zł jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna posiadać specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy towar zawiera jedynie jej śladowe ilości.
Towar wykonany z naturalnej skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych

Przejdź do paska narzędzi